27 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach polonistycznych organizowanych przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: kl. VII – VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.
W XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Radość, którą się dzielisz, rośnie” naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. VIII b Julia Skowron oraz Oliwia Bajdak.
Julia zdobyła III miejsce, potwierdzając swoje umiejętności recytatorskie oraz wrażliwość na słowo poetyckie. Duże uznanie jury zdobyła również Oliwia, która za swoją interpretację otrzymała wyróżnienie. Obie uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę, wykazując się talentem, zaangażowaniem i starannym przygotowaniem do konkursu.
Z kolei w XII Literackim Konkursie Powiatowym im. Jana Pawła II udział wzięli: Jowita Filip, Lena Knapik oraz Wojciech Badziak. Uczniowie z powodzeniem zaprezentowali swoje zdolności literackie oraz wrażliwość językową. Największy sukces odniosła Jowita Filip, która zdobyła I miejsce, zachwycając jury dojrzałością swojej pracy, pomysłowością oraz pięknym stylem wypowiedzi.
Warto podkreślić, że już czwarty rok z rzędu uczniowie naszej szkoły zajmują czołowe miejsca w konkursach polonistycznych organizowanych przez ZSP w Radzyniu Podlaskim. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!











